İyiliğe Çağrı Derneği

"Bir Yuva Kur, Bin Umut Ol!" - Suriye-2021

"Bir Yuva Kur, Bin Umut Ol!" - Suriye-2021

Ülkemiz sınırına göç eden savaş mağdurlarına yönelik güvenli bölgelerde geleceklerine umut aşılayabileceğimiz briket evler inşa ediyoruz.

Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan çatışmalar ve bombardımanlar nedeniyle ülkemiz sınırına göç eden savaş mağdurlarına yönelik güvenli bölgelerde geleceklerine umut aşılayabileceğimiz briket evler inşa ediyoruz.

 

Kurulduğu günden bu yana komşu ülke Suriye’de yaşanan savaşı gözlemleyen ve mazlumlara insani yardım malzemeleri ulaştıran, mutlu olabilecekleri yuvalar kuran derneğimiz çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Özellikle her ay yardım konvoylarıyla temel yaşam malzemeleri ulaştıran derneğimiz, Suriyeli mazlumların geleceğine umut aşılamak için “Briket Ev Projemizle Suriyeli Kardeşine Umut Ol” projesini başlatıyor.

 

Proje kapsamında 48 m2 alanda iki oda, tuvalet, banyo ve mutfağı olacak olan briket evlerimizin alt zemini ve üst çatısı betondan inşa edilecek ve böylece kışın ve yazın yaşanabilecek hava koşullarından etkilenmemesi sağlanacak.

 

Yaptığı her projede Suriyeli mazlumların yaşama tutunmalarını ve yaşam koşullarını arttırmayı amaçlayan derneğimiz, bu projeyle yüzlerce, binlerce aileye umut olacak.

 

Maliyetlerin sık sık arttığı ve değişime uğradığı Suriye’de projemizi tamamlayabilmemiz ve devam ettirebilmemiz için siz değerli bağışçılarımızın desteğine ihtiyaç duyuyoruz.

 

Briket Ev Özellikleri: