İyiliğe Çağrı Derneği

Afrika’ya 100 Bin Kur’an-ı Kerim ile Güneş Doğuyor!

Afrika’ya 100 Bin Kur’an-ı Kerim ile Güneş Doğuyor!

Afrika’ya 100 Bin Kur’an-ı Kerim ile Güneş Doğuyor!

Bu projemizle 100 bin Kur’an-ı Kerim dağıtmayı planlayan derneğimiz, bölgede eğitim konusunda imkansızlık yaşayan öğrencilerin ve Kur’an-ı Kerim’e ulaşmaya çalışan bölge halkının ihtiyacını gidermeyi amaçlıyor.

Afrika’nın birçok ülkesinde Müslümanlar geleneksel eğitim sistemini uygulamak zorunda kalıyor. Araçlar ve gereçlerin eksikliği insanları yazılı anlatım yerine sözlü anlatımla eğitim almaya mecbur bırakıyor. Afrika’da eğitim alanında yaşanan imkansızlıkların başında Luh adı verilen tahta levhalar geliyor. Her öğrencinin ezber yapacağı bir Kur’an-ı Kerim’i olmadığı için öğrenciler halk tarafından bulunan bu sistem ve tahtalarla ezber yapıyor.

 

Eğitim konusunda yaşanan bu imkansızlıklar ve bölge halkının duyduğu Kur’an-ı Kerim ihtiyacını karşılamak için yeni bir proje başlatıyoruz! “Afrika’ya 100 Bin Kur’an-ı Kerim ile Güneş Doğuyor” projemizle 100 bin Kur’an-ı Kerim dağıtmayı planlayan derneğimiz, bölgede eğitim konusunda imkansızlık yaşayan öğrencilerin ve Kur’an-ı Kerim’e ulaşmaya çalışan bölge halkının ihtiyacını gidermeyi amaçlıyor.

 

Bağışlayacağınız her bir Kur’an-ı Kerim ile çocuklarımızın, Kur’an’ı daha kolay ezberlemesine vesile olabilirsiniz. 25 TL bağışlayarak  bir Kur’ân-ı Kerim’i öğrenciye veya ihtiyaç duyan bölge halkına hediye edebilirsiniz.