İyiliğe Çağrı Derneği

Çocuklar Susuzluktan Ölmesin!

Çocuklar Susuzluktan Ölmesin!

Çocuklar Susuzluktan Ölmesin!

Her yıl beş yaş altı 361 bin çocuk kirli suyun neden olduğu hastalıklardan dolayı ölüyor. Afrika’da insanlara ve çocuklara temiz su ulaştırmayı amaçlayan “Kevser Su Kuyuları” projemiz sizlerin katkılarıyla devam ediyor.

“Senin Su Kuyun, Onların Umudu Olsun” düsturuyla Afrika’da başlatmış olduğumuz su kuyusu çalışmaları “Kevser Su Kuyuları” projesine dönüştü. Sizlerin destekleri ile birçok insanın, özellikle de çocukların su ihtiyacını karşılan derneğimiz, kalıcı ve faydalı projeler üretmeye başladı.

 

Son olarak Afrika’nın suya muhtaç değişik bölgelerinde toplu projeler yürüterek; Cami/Mescid, Kur’ân Kursu, Şadırvan, Gasilhane, Su kuyusu gibi beş eseri bir projede birleştirerek maddi ve manevi ihtiyacı gidermeye çalıştık.

 

Şimdi  “Çocuklar Susuzluktan Ölmesin” başlığıyla “Kevser Su Kuyuları” projesinin önemine dikkatleri çekiyoruz. Dünyanın değişik coğrafyalarında her yıl beş yaş altı 361 bin çocuk kirli suyun neden olduğu bu hastalıklardan dolayı ölüyor. Dünya nüfusunun onda birinden fazlası, yani yaklaşık 800 milyon insan temiz suya ulaşamıyor. Bu bilinçle çalışmalarına devam eden derneğimiz sizlerin katkılarıyla projeler üretmeye ve insanların su ihtiyacını gidermeye devam ediyor.

 

Çocuklar susuzluktan ölmesin! Senin su kuyun, onların umudu olsun!

#ÇocuklarSusuzluktanÖlmesin